İstanbul Profesyonel Saç Ekimi - İstanbul Saç Ekim Merkezi
  • TR: +90 506 129 02 72 ENG / SAU: +90 543 404 80 11
tr en sp

İstanbul Saç Ekimi

İstanbul Saç Ekimi

  • Medeks Hair Center
  • 25 Ekim 2019
  • Etiket: Saç Ekimi

Seyrelmiş ya da dökülmüş olan saçlarınızı yeniden kazanmak çok zor değil. Fue tekniği olarak bilinen ve etkisi dünyaca kanıtlanmış yöntem, yaşamış olduğunuz sorunu kökten çözüyor. İstanbul saç ekimi alanında yılların getirmiş olduğu deneyime sahip firmamız; başarılı cerrahi müdahale sonrasında saçlarınıza kavuşmanızı sağlamakta.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

İstanbul saç ekimi hizmeti, bu sorundan dolayı muzdarip olan herkese verilir. Genellikle erkeklerin daha çok ilgi gösterdiğini söylemek gerekiyor. Alt yaş sınırının 22 ile 24 arasında değiştiğini söylemek lazım. Üst sınır ise 65'e kadar çıkabilmektedir. Saçlarının bir kısmını kaybetmiş ya da üst bölgesi tamamen saçsız kalmış olan kişiler, ekim sayesinde sorundan kurtulabiliyorlar. Elbette bunun öncesinde bazı aşamalar söz konusu. Eğer yeni saç alınabilecek alanda yeterli kök yoksa, işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olmuyor.

Saç Ekiminde Hangi Yöntem Öne Çıkıyor

İstanbul saç ekimi alanında sahip olduğumuz tecrübeyle, Fue tekniğini kullanmaktayız. Adı geçen yöntem şu an için en modern olanıdır. Ayrıca kesin bir sonuç verdiğinden dolayı, birçok ünlü kişinin de tercihi olmuştur. Temel özelliği ise çok hassas, titiz bir çalışma sonrasında, ense bölgesinden tek tek saç köklerinin alınması mantığına dayanmaktadır. Böylelikle, başka yöntemlerdeki gibi yara izi, kesik gibi durumlar ortaya çıkmaz.

Saç Ekiminde Kök Alımı Nasıl Olur?

İstanbul saç ekimi sırasında belirlenmiş alan üzerinde uygulama yapmadan önce ilk olarak kökler alınır. Saç kümecikleri diye de bilinen bu dokulara greft adı verilmektedir. Her bir tanesinin içinde maksimum 4 tane saç tüyü bulunur. Bir kısmı teklidir. Bazıları ikili veya üçlü olabilir. Bunların alınmasının ardından korunması, sağlıklı bir müdahale için gereklidir. Bu yüzden besleme özelliğine sahip sıvının içine yerleştirilir. Kaç kök alınacağı hem hastanın talebine hem de sorunun büyüklüğüne göre değişmektedir.

Saç Ekiminde Köklerin Yerleştirilmesi

İstanbul saç ekimi çerçevesinde daha sonra kanal açma olarak bilinen aşamaya geçilir. Burada dikkat ettiğimiz temel noktalardan birisi açıdır. Doğru bir açı üzerinden açılan kanallar sayesinde, yeni saçlar çok daha doğal görünecektir. Buna ek olarak saç çizgisinin oluşturulması da yine bu süreç içerisinde gerçekleştirilen işlemlerdir. Tüm bunların sonrasında artık saçlar, açılmış olan kanallara yavaş yavaş yerleştirilmeye başlanır. Bir hat üzerinden bu işlem gerçekleştirilir. Yani gelişigüzel bir dağılım söz konusu değildir. Önemli olan şey, müdahalenin sonrasında çok doğal bir görünümü elde etmektir. Operasyon süresi birçok kişi tarafından merak edilir. Bunun en az 5 ya da 6 saat olduğunu hemen belirtmek lazım. Zaman zaman bu sürenin de üstüne çıkıldığı durumlar olabilir. Saç ekimi hem ciddiyet hem de dikkat isteyen bir işlemdir. Hiçbir şekilde aceleye gelmemesi gerekmektedir.

İyileşme ve Saçların Yeniden Çıkması Ne Kadar Zaman Alır?

İstanbul saç ekimi sayesinde eski görünümünüze kavuşmanız çok zaman almaz. Operasyonun bitmesinden sonra belli ilaçları kullanmanız şarttır. Bunların tümü firmamız tarafından temin edilerek size sunulur. Başınızdaki bandajın belli bir süre boyunca kalması gerekmektedir. Birkaç günlük dinlenme sonrasında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Elbette bu süreç içerisinde kafanızı ekstra önlemlerle korumanız, daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Saç ekimi işlemlerinden sonra ekilmiş olan yeni kökler dökülmeye başlar. Sonrasında ise özlemiş olduğunuz saçlar çıkacaktır. Bunun ortalama süresi 6 ile 8 ay arasında değişiklik göstermektedir. Ön kısım için bu zaman dilimi söz konusu iken, arkalardaki saçların çıkması 12 aya kadar uzayabilir. Kesin bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Paylaş: