Saç Ekim Aşamaları | Medeks Hair Center | İstanbul
  • TR: +90 506 129 02 72 ENG / SAU: +90 543 404 80 11
tr en sp

Saç Ekim Aşamaları


Saç Ekim Aşamaları

Ücretsiz Danışma

İşlem öncesi, yüz yüze ya da uzaktan fotoğraf yoluyla size özel bir değerlendirme gerçekleştirerek ihtiyacınız ve arzunuz doğrultusunda sizin için en iyi çözümü belirleyeceğiz. Doğal bir görünüm için size en uygun saç nakil sayısını beraber seçeceğiz.

Saç Ekim Aşamaları

İşlem Öncesi Muayene

İşlem günü, işlem öncesinde saçlarınızın fotoğraflarını çekecek, gerekli kan testlerini gerçekleştireceğiz.

Saç Ekim Aşamaları

Saç Kökü Çıkarma Aşaması

İşlemin ilk aşamasında, saçlarınızı tamamen tıraş ettikten sonra, bu işlem için özel olarak geliştirilmiş bir alet ile ense bölgenizden gerekli sayıda saç kökünü alacağız. Lokal anestezi sayesinde canınız hiç yanmayacak!

Saç Ekim Aşamaları

Kanal Açma Aşaması

Saç kökü çıkarma aşamasını tamamladıktan sonra, saç nakli yapılacak alanlarda kanallar açacağız. Saçınızın doğal çıkış yönüne göre gerçekleştireceğimiz işlem sayesinde saçlarınız doğal bir görünüme sahip olacak.

Saç Ekim Aşamaları

Saç Nakli Aşaması

Bu aşamada aldığımız tüm saç köklerini birer birer açmış olduğumuz kanallara yerleştireceğiz.

Saç Ekim Aşamaları

PRP (Kök hücre) Aşaması

Sizden küçük bir miktar kan aldıktan sonra, kanı özel bir işlem ile ayrıştırarak saç derinize tekrar enjekte edeğiz. Bu işlem sayesinde ilgili bölge canlanarak çok daha sağlıklı ve dayanıklı bir hale kavuşacak.

Saç Ekim Aşamaları

İşlem Sonrası

İşlem sonrası süreci, günlük yıkamaları ve dikkat etmeniz gereken konuları size ayrıntılı bir biçimde anlatacak ve gerekli ilaçlarınızı vereceğiz.

Saç Ekim Aşamaları

Saç ekimi son yıllarda birçok kişinin başvurduğu kalıcı bir hizmettir. Bazı kişilerde zamana bağlı olarak, bir kısmında ise genetik faktörlerden dolayı kellik adı verilen durumun ortaya çıktığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra seyrelme, saç yoğunluğunun kaybolmaya başlaması gibi problemler de söz konusudur. Çözüm yolu ise oldukça basittir. Çünkü Fue yöntemiyle, saç ekim aşamaları başarılı bir şekilde tamamlanır.

Hazırlık Aşaması

Saç ekimi aşamalarında ilk olarak bir hazırlık süreci söz konusudur. Bu sorundan tamamen kurtulmak isteyen kişinin baş bölgesi dikkatli bir şekilde incelenir. Saçlarının dökülme nedeni ortaya çıkarılır. Buna göre bir yol takip edilir. En önemli şey ise kişinin uygun olup olmadığıdır. Çünkü bazı hastalarda donör olarak bilinen bölgede yeterli saçın olmaması, operasyonu engelleyebilmektedir. Eğer bir sorun yoksa, ilgili bölge; daha sonra karşılaştırma yapabilmek adına fotoğraflanır.

Kan Testi

Saç ekim aşamaları çerçevesinde kan testinin gerçekleştirilmesi bir zorunluluktur. Çünkü bulaşıcı hastalık taşıyan ya da sağlık durumu saç operasyonuna engel oluşturan kişilerin, böyle bir hizmeti almaları ne yazık ki söz konusu değildir. Bunun yanı sıra operasyon öncesinde hastaların dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır. Örneğin kan akışını farklı yönlerde etkileyebilecek olan ilaçların kullanılmasından kaçınılmalıdır. Alkollü içeceklerin tüketilmemesi tavsiye olunur. Nikotin içeren tütün ürünlerinden hem operasyon öncesinde hem de sonrasında uzak durulmalıdır.

Saç Ekiminin Planlanması

Saç ekim aşamaları içerisinde planlama çok hassas bir süreç olarak dikkat çeker. Uzman doktorlarımız, enseden alınacak olan köklerin sayısına karar verirler. Bu noktada sizin görüşünüz önemli olduğundan, kesinlikle dikkate alınacağından emin olabilirsiniz. Doğal ve estetik bir görünüm için saç çizgisi belirlenir. Bu noktada hastanın yüzünün şekli, kaşları, alnının ne kadar geniş olduğu dikkate alınmaktadır. Bunun belirlenmesinden sonra artık cerrahi işlemlere geçilir.

Saç Köklerinin Alınması

Operasyonun iki ayaklı olduğunu hemen söylemek gerekiyor. Bunlardan ilki sağlıklı saç köklerinin alınmasıdır. Genellikle ense bölgesi tercih edilir. Bunun için ilgili bölgede yeterli saçın olması şarttır. Aksi hallerde vücudun başka bölgelerindeki kıllar da kullanılabilmektedir. Her bir kökteki saç sayısı farklılık gösterdiğinden, bunlar alındıktan sonra sınıflandırılır. Hepsi aynı yere yerleştirilmez. Bu aşamada dikkat ettiğimiz bir diğer temel nokta ise operasyona kadar mevcut köklerin saklanmasıdır. Korunaklı bir alan içerisinde, besleyici sıvının olduğu kap bu görevi görür. Böylelikle herhangi bir sorun söz konusu olmaz.

Saç Köklerinin Yerleştirilmesi

Saç ekim aşamaları içerisinde son evre ise köklerin yerleştirilmesidir. Bu işlemin lokal anestezi altında yapıldığını hemen ifade etmek gerekmekte. Bunun nedeni ise olası ağrıların, acıların, sızıların önüne geçmektir. Saç kökü kadar kafa kısmında kanallar açılmaktadır. Çaplarının birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edilir. Bu sayede olası kötü görünümün önüne geçilmiş olacaktır. Bu işlemlerin süresine baktığımız zaman 5 veya 6 saat sürdüğünü söylemek lazım. Maksimum ise 8 ya da 9 saatte süreç tamamlanmış olacaktır.

Yeni Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekim aşamaları başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra yeni saçların çıkmaya başlaması bölgeye göre değişir. Genellikle tepe ve arka kısmında 9 veya 12 ay beklemek gerekiyor. En etkili sonucu ancak bu süre zarfında alabilirsiniz. Ön bölgelerdeki saçların büyümesi ise daha kısa sürer. Bu da minimum 6 ay şeklindedir. Saç ekiminde tercih ettiğimiz Fue yöntemi sayesinde hiçbir iz kalmaz. Estetik açıdan sorun oluşturabilecek durumlarla karşılaşmazsınız. Bunun yanı sıra yeni kökler tuttuktan sonra yeniden dökülme yaşanmaz.

VİDEOLAR