Saç Ekiminde Kişiye Özel Tasarım - Kendi Stilinize Özel Saç Ekimi
  • TR: +90 506 129 02 72 ENG / SAU: +90 543 404 80 11
tr en sp

Saç Ekiminde Kişiye Özel Tasarımlar

Saç Ekiminde Kişiye Özel Tasarımlar

  • Medeks Hair Center
  • 25 Ekim 2019
  • Etiket: Saç Ekimi

Saçların dökülmesi bundan birkaç sene önce geri dönüşü olmayan bir problem olarak tanımlanıyordu. Ancak gelişen teknolojinin estetik cerrahiye de etkisi, saç ekimi adıyla bilinen bir tekniğin doğmasını sağladı. Artık kellik, seyrekleşen saçlar bir sorun olmaktan çıktı. Çünkü acısız yöntemlerle saç kökü transferi başarılı bir şekilde yapılmakta. Saç ekiminde kişiye özel tasarım ile saç rengi, çıkış yönü, şekli gibi kriterler göz önünde bulundurularak işlem gerçekleştiriliyor.

Ön Hazırlık Aşaması

Saç ekiminde kişiye özel tasarım çerçevesinde ilk olarak baş bölgenizin fotoğrafları çekilir. Ardından dökülmenin boyutu tespit edilmiş olacaktır. Buna ek olarak özel bir dosya hazırlanır. Belli kan testleri söz konusudur. Böylelikle ilk aşama tamamlanmış olacaktır.

Dökülme Sınıflandırılır

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Bunun yanı sıra dökülmenin gerçekleşmiş olduğu alan da çok önemlidir. Bünyemizdeki uzman cerrahlar, bu konuya dair ayrıntılı bir çalışma yaparlar. Nasıl bir dökülme tipinin olduğu belirlenir ve buna göre bir yol haritası çıkarılır. Özellikle saçın alınacağı yerin sağlıklı olması, buradaki yoğunluk, tellerin zayıf ya da güçlülüğü en temel parametreler arasında bulunur. Böylelikle ekim aşamasına geçilmeden önce hazırlıklara bitirilecektir. Saç ekiminde kişiye özel tasarım çerçevesinde bu süreç büyük bir öneme sahiptir.

Saç Çizgisinin Belirlenmesi

İşlemlerden önce saç çizgisinin, kişiye özel bir şekilde belirlendiğini ifade etmek lazım. Herkesin baş kısmı ve yapısı farklıdır. Saçların çıkış yönü de değişiklik göstermektedir. Dökülmenin gerçekleşmiş olduğu alanda nasıl bir teknik kullanılacağı önem arz eder. Saç çizgisi, bunun en dikkat çekici aşamalarından birisidir. Bunun tam anlamıyla bir sanat olduğunu hemen ifade etmek lazım. Bugüne kadar binlerce kişiye saç eken uzmanlarımız, bunu en iyi şekilde belirler. Böylelikle operasyon bittiğinde çok doğal bir görünüm ortaya çıkar. Saç ekiminde kişiye özel tasarım yaparken, saç çizgisinin yüze tam bir uyum göstermesi gerekmektedir.

Farklı Parametrelere Göre Saç Ekimi Yapılır

Tüm bu sürecin sonrasında farklı kriterler göz önünde bulundurularak işleme geçilir. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

• Her insanın saç tipi farklıdır. Kimilerinde tüm saç kökleri aynı özelliğe sahiptir. Bazılarında ise hem renk hem de saçın çıkış şekilleri bölgelere göre değişiklik gösterilebilir. Böyle durumlara hazırlıklı olan doktorlarımız, hastaya göre hareket eder. Eğer birden fazla renge sahip saçlar söz konusuysa, bu kriter baz alınır. Ya da saç bazı yerlerde düz, farklı alanlarda kıvırcık çıkabilir. Cerrahlarımız bunu dikkate alarak, saçın şekline göre operasyon gerçekleştirirler.

• Saç dökülme sorunu her insanda farklı aşamalarda olabilmektedir. Kimisinin tepe bölgesi tamamen kelleşmiştir. Bazılarında ise seyrelme söz konusudur. İşte böyle durumlar, ekilecek olan saç miktarını belirleme noktasında en temel kriter olarak dikkat çeker. Buna göre kök sayısına karar verilir. Bazen bir seans yeterli olmayabilir. Böyle hallerde, belli bir süre sonra yeniden cerrahi müdahale gündeme gelebilmektedir.

• Saç ekiminde kişiye özel tasarım, hastanın beklentileriyle doğru orantılıdır. Onların talepleri, istekleri her daim göz önünde bulundurulur. Böylelikle çok başarılı bir sonuç alınması sağlanır.

Operasyon Aşaması

Saç ekiminde kişiye özel tasarım konusunda artık operasyon aşamasına geçilir. Buna göre ilk olarak saçlar tıraş edilir. Ardından ise dökülmemiş olan bölgelerden saçlar alınır. Bunlar, özel bir kap içerisine yerleştirilir. İşlemin uygulanacağı alan üzerine kanallar açılır. Ardından sorunsuz bir ekim süreci gerçekleşir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm aşamalara göre operasyon gerçekleştirilir. Süre ise farklılık gösterebilmektedir. 5 ile 9 saatlik bir cerrahi müdahale söz konusudur.

Paylaş: