Kaş Ekimi - İstanbul Kaş Ekimi - Medeks Hair
 • +90 532 404 80 11
tr en sp

Kaş Ekimi

Doğal kaşlar. Vurucu bakışlar. Kaş kaybı travma, yanıklar, kazalar ve bazı cilt hastalıklarının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.
Kaş ekimi ile: Saç kökleri özel bir alet kullanılarak çıkarılır ve daha sonra alıcı bölgeye ekilir. Yara izi, nokta nokta bir görüntü oluşmaz.

kaş ekimi

 • Kayıp kaşların yeniden doldurulması

 • Kaşların sayısının arttırılması

 • Kaşların istenilen şekle getirilmesi mümkündür.

 • Saç kökleri diğer tekniklere benzer şekilde FUE metodu ile tek tek alınır ve kaş bölgesine nakledilir.

  Kaş Ekimi Operasyonu

  Kaş ekimi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artan bir uygulamadır. Kişilerin görsel güzelliklerini korumak ya da güçlendirmek için tercih ettikleri bu uygulama hem erkekler hem de bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Kaşlar, yüz görselliğine doğrudan etki ettikleri için sorunları olan kişiler merkezimiz sayesinde çözüme kavuşmakta, arzuladıkları sağlıklı kaşlara ve güzelliğe kavuşmaktadırlar.

  Kaş ekimi özellikle kadınların çok tercih ettiği bir tedavidir. Kadınlar düzenli ve sürekli olarak kaşlarını aldıkları için bir süre sonra kaş köklerinde küsme adını verdiğimiz hadise meydana geliyor. Genç yaşta hacmini ve kalınlığını kaybediyor. Kaş ekimi ile kaşlar rahatlıkla eski görünümüne ve hacmine kavuşturulabiliyor.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

  Kaşlar sadece düzenli alım sonrasında azalmıyor. Geçirilen travmalar sonrası, yanıklar, kazalar nedeniyle de kaybedilebiliyor. Bu tür kaş kayıpları sonrası her iki cinsiyette de rahatlıkla kaş ekimi uygulaması yapabiliyoruz. br>
  Kaş ekimi uygulaması FUE yöntemi ile yapılıyor. FUE saç ekimi yöntemi olarak bilinse de aynı mantık kaşta da uygulanarak operasyon gerçekleştirilebiliyor. Lokal anestezi altına yaptığımız operasyon ortalama 3-4 saat sürüyor. İşlem esnasında enseden alınan kökler kullanılıyor. Bunun için uzmanlarımız gerekli analizleri detaylı olarak yaparak hastayı operasyona hazırlıyorlar. Ne kadar alana, kaç kök ekileceğini tespit ediyorlar ve akabinde ense bölgesinden alınan kökleri kaş bölgesine nakil ediyorlar. Köklerin nakil yapılacak bölgeye belirli bir açıyla ve yönde yerleştirilmesi gerekir. Başarısız olan çoğu kaş ekimi operasyonunun nedeni ekim yapan kişilerin buna dikkat etmemesidir.

  Kaş Ekimi Uzmanlık Gerektirir

  Saç kökleri vücuttan normal şartlarda 45 derecelik bir açı ile çıkar. Kaşlarda ise bu durum daha farklıdır. Kaşlarda açı, 10-15 derece arasındadır. Kaşın iç bölgesinden dışa doğru da açı farklıdır. Bu yüzden Kaş ekimi esnasında açılan kanallar hassasiyetle açılmalıdır. Aksi taktirde kaş, nakil tutmayabilir yada farklı bir yönde çıkabilir. Ters yönde ilerleyebilir. Bu sebeple kaş ekim operasyonunun kesinlikle uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir. Merkezimiz bu alanda bilgi birikimi ve tecrübesiyle başarılı operasyonlara imza atmaktadır.

  Kaş Ekimi


  Gözlerimizin üzerinde bulunan ve kaş adı verilen bölüm, yüzün estetiğini tamamlaması açısından son derece önemdir. Hem mimiklere hem de jestlere bir anlam katar. Kaşlar; genellikle hastalık, yaralanma ve farklı cilt problemleri yüzünden dökülebilir. Bir insanın başına gelebilecek olan en kötü sorunlardan birisidir. Fakat kaş ekimi sayesinde bundan kurtulmak zaman almaz. Kaşlarınıza yeniden kavuşabilir ve yüzünüze bir anlam katabilirsiniz.

  Hangi Durumlarda Kaş Ekimi Zorunludur?


  Kaşlar, çok farklı nedenlerden dolayı dökülebilir. Bu durum kişinin yüz ifadesini çok olumsuz bir şekilde etkiler. Özellikle bazı hastalıklar bunun en temel nedenidir. Buna ek olarak zaman zaman birtakım cilt rahatsızlıklarından kaynaklı olarak da böyle bir sorun ortaya çıkabilir. Travma, alerji, yanık ve kazaları da unutmamak gerekiyor. Böyle hallerde kaş ekimi yaptırarak, eski görünümünüze kavuşmanız çok zor olmayacaktır.

  Kaş Ekiminde Hangi Teknik Kullanılır?


  Kaş ekimi, dikkat ve profesyonellik isteyen bir iştir. Kullanılan tekniğin önemi büyüktür. Bu çerçevede en iyi sonucu her zaman Fue yöntemi vermektedir. Bu sistemin avantajları ise şöyledir; Ağrısız ve acısız bir operasyondur.

  Her daim tercih edilebilir.


  Tüm kaş ekme işlemlerinde, ilgili bölgenin yapısı ne olursa olsun kullanılabilir. Geride bir yara izi bırakmaz ve estetik açıdan sıkıntı oluşturmaz. Kesin sonuç almaya odaklıdır.

  Kaş Ekiminde Nereden Kökler Alınır?


  Kaş ekimi olarak bilinen süreç aslında saçla benzer özellikler taşımaktadır. Hem dünyada hem de ülkemizde bu tip işlemlerde her zaman ense kökü bölgesi seçilir. Çünkü burada çok yoğun bir saç kümecikleri söz konusudur. Saçları dökülmüş bir kişide bile her daim ilgili alanda tüyler, kıllar, saçlar yer alır. Bu yüzden ense kökü en ideal yer olarak tanımlanmıştır. Elbette buradan alınacak olan köklerin, insanın kaş bölgesiyle uyumlu durması gerekmektedir. Kök alma çerçevesinde Fue tekniğinin kullanılması büyük bir avantajdır. Tek tek saç kökleri alınır. Bunların belli bir yerde, sorunsuz olarak muhafaza edilmesi sağlanır. Toplamda kaç kök alınacağı ise kişinin istekleri ve doktorlarımızın vereceği kararla netleşir. Mevcut kökler ayıklanır ve bunların dokulardan bağımsız olmaları sağlanır. Böylelikle operasyon öncesinde tüm hazırlıklar da tamamlanmış olacaktır.

  Kaş Ekimi Nasıl Olur?


  Kaş ekimi çerçevesinde izlenilen yol şöyledir; Köklerin alınması ilk aşama olarak ifade edilir. Bunun ikinci aşaması ise kaşların ekileceği yerde kanallar açmaktır. Bunu dikkatli bir şekilde gerçekleştiren uzman kadromuz, çıkış açısına göre bir süreç yürütürler. Genellikle kaşların, buruna yakın olan bölgelerinde daha dik bir görünüm söz konusudur. Bunun yanı sıra daha değişik açı farklılıkları da vardır. Tamamen doğal bir görünüm elde etme adına bunlara göre hareket edilir ve açılmış olan kanalların içerisine kaşlar yerleştirilir. Bu şekilde operasyon tamamlanmış olacaktır. Mevcut müdahale sırasında ağrı, sızı ya da acı yoktur. Çünkü lokal anestezi kullanılır. Operasyon süresi ise saç ekiminden farklıdır. Maksimum 2 saat civarındadır.

  Kaş Ekimi Sonrasında Süreç Nasıldır?


  Kaş ekimi işleminin hemen ardından hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Sadece köklerin alınmış olduğu bölgeye pansuman uygulaması yapılmaktadır. İlk sonuçları alacağınız tarih 2 ay sonrasıdır. Ancak kesin olarak 8 aydan sonra artık kaşlarınız tam anlamıyla belirgin bir hale gelecektir. Bu zaman zarfında kabuklanma gibi durumların görülmesi son derece normaldir. Böyle hallerde hiçbir şekilde elinizle oynamamalısınız. Zaten bir müddet sonra bunların kendiliğinden düşeceğini göreceksiniz.